LabIR Paints

LabIR® barvy pro termovizní měření

Speciálně navržené barvy s vysokou emisivitou pro termografické využití. Barvy mají vhodnou kombinaci fyzikálních vlastností tak, aby pomohly zpřesnit výsledky měření pomocí termokamer.

Objednat nebo Zjistit více

Základní informace

Termovizní barvy s vysokou emisivitou umožňují přesné termografické měření. Mnoho materiálů (kovy, sklo, některé plasty) s lesklými povrchy a s vysokou odrazivostí, s neznámou nebo nízkou emisivitou, způsobuje nepřesné až nemožné měření termokamerou. Barvy LabIR® Paints vytváří homogenní a vysoce emisivní vrstvu pro velmi přesné měření.

U speciálně navržených barev jako jediní na trhu garantujeme emisivitu pro dané vlnové délky, emisivitu dle závislosti na úhlu měření a také další vlastnosti: mechanickou odolnost, optickou nepropustnost, atd.

Jednotlivé druhy barev jsou přizpůsobeny specifickému prostředí, pro nízkoteplotní i vysokoteplotní použití.

Nabízené barvy

LabIR Paints - Termovizní barva pro běžné aplikace

Termovizní barva pro běžné aplikace

HERP-LT-MWIR-BK-11

Povlak s vysokou mechanickou odolností vhodný pro běžná měření do 100°C, pro nechlazené termokamery a pro aplikace na elektrická zařízení. Cenově nejvýhodnější nabídka.

Vlastnosti
Cena
439 
LabIR Paints - Termovizní barva pro vysokoteplotní aplikace

Termovizní barva pro vysokoteplotní aplikace

HERP-HT-MWIR-BK-11

Trvanlivá barva s vysokou emisivitou, odolností a stabilitou i do vysokých teplot.

Vlastnosti
Cena
789 
LabIR Paints - Smývatelná barva pro termografické aplikace

Smývatelná barva pro termografické aplikace

HEWP-LT-MWIR-BK-11

Vysoce emisivní barva lehce smývatelná vodou bez použití chemických látek nebo hrubých mechanických metod. Vhodná pro měření míst, kde je trvalá aplikace barvy nežádoucí. Barva je použitelná pro pokojové teploty.

Vlastnosti
Cena
789 

Reference

ABB
ONERA
Max Planck Institute
Cognatec
German Aerospace Center
Museo Nacional de Ciencias Naturales

Proč používat LabIR® Paint pro termografické měření?

Nejlepších výsledků termografického měření můžeme dosáhnout u vysoce emisivních povrchů. U nízko emisivních povrchů s vysokou odrazivostí je měření komplikované, málo přesné nebo zcela nemožné.

Termografické barvy vytváří na špatně měřitelném povrchu vysoce emisivní a homogenní vrstvu. Detailně definované vlastnosti barvy umožňují přesné měření teploty základního materiálu.

Znalost emisivity je klíč ke kvalitnímu měření

Jako jediní jsme schopni definovat přesné vlastnosti termovizních barev v širších souvislostech. Většina prodejců uvádí pouze hodnotu emisivity bez dalších souvislostí. Toto číslo se může významně měnit na základě dalších podmínek.

Naše barvy jsou proto testovány na různé vlnové délky, na závislost emisivity na úhlu snímání termografické kamery, na spektrální závislost propustnosti. Známe přesné mechanické a termomechanické vlastnosti.

Odborník radí

Pro přesné měření není rozhodující hodnota emisivity, ale její přesná znalost!

Ing. Jiří Tesař, Ph.D. - specialista na bezkontaktní měření teplot

Potřebujete poradit

Kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme s výběrem.

377 634 786